Wtajemniczenie do okultyzmu

„Wiedza Tajemna” baza artykułów okultystycznych

Poniżej prezentujemy zbiór naszym zdaniem najciekawszych artykułów, które ukazywały się na łamach miesięcznika „Wiedza Tajemna” publikowanego nakładem wrocławskiego Wydawnictwa FOX s.c. w latach 1998-2000:

Zespół Magicznego Kramu podjął radosny trud digitalizacji powyższych artykułów, na mocy oświadczenia, jakim opatrzono każdy egzemplarz wymienionego periodyku. Redakcja „Wiedzy Tajemnej” zezwoliła bowiem na dowolne rozpowszechnianie treści publikowanych na łamach czasopisma pod warunkiem wskazania autorów poszczególnych tekstów. Oddajemy więc zasłużony hołd każdemu twórcy, który u schyłku ubiegłego tysiąclecia dokładał starań, aby, wbrew różnego rodzaju przeciwnościom, szerzyć wiedzę ezoteryczną.

Oświadczamy tym samym, że Magiczny Kram nie jest w żaden sposób powiązany z nieistniejącym już niestety Wydawnictwem FOX s.c. i nie rości sobie żadnych praw do bycia chociażby postrzeganym jako kontynuator pracy twórców “Wiedzy Tajemnej”.

Źródła wiedzy ezoterycznej

Okultyzm oznacza to, co ukryte. To wiedza niedostępna przeciętnemu człowiekowi, której poznawanie od zawsze stanowiło proces żmudny i wymagający. Uzyskiwanie oświecenia poprzez studiowanie starożytnych manuskryptów i skrupulatną praktykę opisanych tam operacji, pozwalał dostąpić najwyższych misteriów Sztuki.

Ale czy w czasach informatycznych jakakolwiek wiedza pozostaje jeszcze ukryta? Czy globalna integracja nie sprawiła, że z pozoru odległe kultury i praktyki wymieszały się w gigantycznym tyglu, tworząc największy dotąd informacyjny chaos, zwany eufemistycznie eklektyzmem? Prawdopodobnie tak właśnie jest. Okazuje się jednak, że pomimo faktu, iż obecnie wiedza ta jest powszechnie dostępna, znaczna jej część nadal pozostaje ukryta. Nie jest naszym celem zdradzanie jakichkolwiek tajemnic, możemy jednak uchylić rąbka tajemnicy, wskazując źródła prawdziwej wiedzy.

  • Biblioteczka myśli okultystycznej
  • Magiczne zakątki sieci

Niech owocem własnych dociekań będzie droga, która, kto wie, być może doprowadzi kogoś do wzmiankowanego oświecenia. Podążaj więc za słowami mędrców: Ciemność dąży do światłości, ślepota do śmierci. Nade wszystko uważaj jednak czego szukasz, bo możesz to odnaleźć.